miedź - copper - cuivre

 

       W kwestii miedzianych dodatków jedno jest pewne a mianowicie to, że nie są one zeszłorocznym odkryciem, które dziś stabilnie zakorzeniło się w naszych głowach i świadomie możemy ich użyć urządzając sobie wnętrze z nutą skandynawi. Przecież miedziane ozdoby są stare jak świat, no może nie aż tak stare ale . . . 5500 p.n.e.(eneolit) Tak tak, zabrzmiało poważnie. W niesamowitym skrócie zaczęło się od narzędzi, naczyń i broni potem narzędzia ozdabiano a następnie wytwarzano dekoracje począwszy od elementów architektury po biżuterię. Tutaj skupiamy się na wnętrzach więc do rzeczy:) 

 

 miedź

 

    A więc dziś mamy rozmaite formy prostych narzędzi i podstawowych elementów wyposażenia wnętrz jak donice, lamy, wieszaki itp. Miedź połączmy z surowymi i prostymi materiałami. Miedź i beton, miedź i drewno, miedź i ceramika. Nawet osoba, która nie ma bardzo rozwiniętej wyobraźni już jest przekonana, że to piękne połączenia czy nie mam racji?   

 

porcelana i miedź

 

     Oczywiście dodatki miedziane musimy aranżować z rozmysłem i pewnym planem bo wyobraźcie sobie boazerię lub starą tapetę z PRL i miedziany wazonik stojący na obrusie z pcv w asyście paprotki i czerwonej solniczki :))) Ale wyobraźcie sobie również białą, ceglastą ścianę a na jej tle minimalistyczną komodę w również białym lakierze, na komodzie zaś trzy miedziane ramki z czarno białymi fotografiami. Pozamiatane. Oczywiście to wersja na szybko bo przecież mile widziana by była biała wisząca lampa z miedzianym wnętrzem jak powyżej itd itd. A więc jak błyszczący brylant potrzebuje "oddechu" na dłoni kobiety, brązowe buty eleganckiego garnituru tak miedziane dodatki otoczenia dzięki któremu będą dostrzeżone, również będą mogły błyszczeć choć na swój własny sposób. Poniżej trochę inspiracji.

 

dekoracje miedziane

miedziane dodatki

 

miedziane wnętrze

 

łączenia materiałów  luxon design

 

luxon design lublin

 Silly me:) Zapomniałęm dodać, że zapraszamy do współracy. Z miłą chęcią zaaranżujemy wnętrze tak aby miedź mogła sobie trochę pobłyszczeć.

ps. Wszystkie źródła fotografii znajduję się w ich adresie URL