Kamień i jego naśladowcy

Jako pierwszy zaprezentujemy materiał firmy Laminam. Jest to spiek kwarcowy o grubości od 3mm do 8mm i produkowany jest w formacie 1mx3m i ma bardzo szerokie zastosowanie. Proszę więc sobie wyobrazić jakie korzyści niesie za sobą użycie tak lekkiego materiału podczas tworzenia obudowy kominka lub montażu na ścianie w kuchni, między szafkami. Zapraszamy do strony producenta aby zapoznać się ze szczegółami:

http://www.laminam.pl/

lamina.pl

laminam.pl

laminam.pl

Następny przykład to popularne płytki ceramiczne i gresowe. Dziś jednak imitują kamień tak dobrze, że czasami nie jesteśmy w stanie odróżnić ich od kamienia naturalnego. Tacy producenci jak Paradyż, Opoczno lub Tubądzin proponują swoje produkty w odważnych formatach. Teraz to już nie jest klasyczne 20x25cm lecz 30x90, 45x90 a nawet 60x120 (oczywiście w wersjach rektyfikowanych czyli dociętych wodą pod idealny wymiar). Poniżej przykładowe modele z firmy Paradyż - My Way

glazura - luxon design    paradyż     paradyż    luxon design    luxon design         onice    tigua

Na rynku jednak pojawia się coraz więcej metod na to, aby uzyskać efekt, który daje nam kamień. Wystarczy na przykład zakupić zdjęcie dowolnego marmuru, granitu lub innego kamienia i zlecić wykonanie nadruku cyfrowego na szkle. Takie rozwiązanie pięknie sprawdza się w kuchniach lub łazienkach nad wannami i w kabinach prysznicowych.

kuchnia

Jako ostatni, godny uwagi sposób to tak zwane tynki dekoracyjne lecz z nimi należy uważać i nie chodzi nam tutaj o użytkowanie lecz o samo wykonanie. Rzecz w tym, że sporo tutaj zależy od ręki fachowca. Takie więc wzory jak trawertyn, piaskowiec to prosta sprawa i nawet ktoś niedoświadczony napewno sobie poradzi. Wykonanie Crema Marfil lub Calacatta (marmury) może być nie lada wyzwaniem.

Mnóstwo jest jednak osób, które powiedzą, że lepiej ścianę pomalować na biało niż stosować coś co tylko udaje prawdziwe piękno i trudno się z nimi nie zgodzić lecz gdy zagłębimy się w temat trochę bardziej to okazuje się, że zastosowanie kamienia nie zawsze będzie możliwe czy to z przyczyn technicznych czy jak to niektórzy mówią "budżet nie wybacza" i tak na prawdę nie ma tym nic złego. Tak więc co jeżeli chcemy mieć blat kuchenny cienki na 8mm  =  spiek kwarcowy, a co jeżeli trzy ściany w kabinie prysznicowej chcemy wyłożyć kamieniem a jedna z nich to ścianka kartonowo gipsowa  =  nadruk na szkle, a co jeżeli 30 metrowy salon z dodatkowym aneksem kuchennym marzy nam się w marmurze co pochłonęło by większą część budżetu  =  płytki gresowe. Takich zależności jest wiele więc nie bójmy się szukać czegoś nowego, może są już nowe, jeszcze ciekawsze rozwiązania? Szukajcie nas na FB :)